Sport

Turku Itler e forcon Pejën

 

Plejmejkeri nga Turqia, Erdem Ilter sezonin e ardhshëm do të luajë në Superligën e Kosovës në basketboll. Ilter (188 cm), do të jetë pjesë e skuadrës së Pejës.

Ekipi pejan të enjten ka njoftuar se Ilter ka firmosur kontratë për sezonin e ri dhe është transferuar te Peja me kërkesën e trajnerit Shemsetin Bash.