Sport

Shkëlqimi me Prishtinën ia siguroi Dellovës kontratën afatgjate me Hajdukun

Mbrojtësi kosovar, Lumbardh Dellova, erdhi si i huazuar te Prishtina në shtator të vitit 2020. Ai lëvizi nga Hajduku i Splitit. Por, Dellova kishte vetëm një synim - rikthimin sa më të shpejtë te skuadra e famshme kroate.

 

Mbrojtësi kosovar, Lumbardh Dellova, erdhi si i huazuar te Prishtina në shtator të vitit 2020. Ai lëvizi nga Hajduku i Splitit. Por, Dellova kishte vetëm një synim - rikthimin sa më të shpejtë te skuadra e famshme kroate.

“Ardhja te Prishtina ka qenë mundësi shumë e mirë për mua sepse kam pasur nevojë për lojë. Në Hajduk nuk ma kanë dhënë rastin. Nuk e kam zhvilluar asnjë ndeshje me ekipin e parë, ani pse kam qenë pjesë e ekipit të parë e po ashtu edhe në 18-she në të gjitha ndeshjet. Me ekipin B i kam luajtur të gjitha ndeshjet. Unë kam kontratë me Hajdukun. Drejtuesit e klubit po i shikojnë ndeshjet e mija dhe janë shumë të kënaqur”, kishte thënë Dellova për KOHËN, më 15 shkurt të këtij viti.