Sport

Simeone mbetet në krye të Atleticos deri në vitin 2024

Foto: Reuters
 

Diego Simeone e ka rinovuar kontratën dhe do të mbetet trajner i Atletico Madridit deri në verën e vitit 2024’, ka njoftuar klubi nga La Liga.

Simeone është në krye të Atleticos prej vitit 2011 dhe periudha e tij te ekipi spanjoll ka qenë shumë e suksesshme.