Sport

Musa Avdimetaj pëson me pikë nga boksieri ikonik Felix Sturm

 

Boksieri shqiptar Musa Avdimetaj, që në ringun profesionist njihet si James Kraft, është mposhtur të shtunën mbrëma me vendim unanim pas dhjetë raundeve, nga ish-kampioni i botës, Felix Sturm.

Për Avdimetajn 24-vjeçar ishte meçi më i madh i karrierës dhe mundësia për të arritur te një luftë për ndonjë titull të madh.