Sport

“Bisha japoneze” Inoue shkatërron filipinasin Dasmarinas

Nayoa Inoue
Foto: Top Rank
 

Ylli i boksit, japonezi Naoya Inoue, që njihet ndryshe edhe me nofkën “Bisha”, ka mbrojtur titujt e botës në kategorinë bantam në versionet WBA dhe IBF.

Inoue nokautoi filipinasin Michael Dasmarinas në raundin e tretë me një goditje në trup, në meçin që u zhvillua në Las Vegas.