Sport

Brazili mposht Ekuadorin dhe ruan rekordin e përkryer

 

Sulmuesi i Evertonit, Richarlison, dhe ai i Paris Saint-Germainit, Neymar, realizuan në fitoren e Brazilit kundër Ekuadorit 2:0.

Me këtë fitore, brazilianët mbesin në krye të grupit kualifikues të Amerikës jugore për Kampionatin Botëror “Katari 2022”.