Sport

Allegri do ta zë vendin e Pirlos

Foto: AP
 

Juventusi do ta shkarkojë Andrea Pirlon dhe do ta zëvendësojë atë me Massimiliano Allegrin, pas sezonit ku mezi u sigurua Liga e Kampionëve për vitin tjetër.

54-vjeçari Allegri e la Juventusin në vitin 2019, pesë vjet pasi ishte në krye të skuadrës. Maurizio Sarri dhe Pirlo ishin drejtues të skuadrës pas largimit të tij.