Sport

Atletico shpallet kampione në La Liga

FOTO: AP
 

Atletico ka arritur të triumfojë në ndeshjen e fundit kundër Valladolidit, duke siguruar titullin kampion të La Liga-së për herë të 11-të në histori.

“Los Colchoneros” fituan me përmbysje ndaj Valladolidit, me golat e Correas në minutën e 57-të dhe Luis Suarezit në të 67-n, teksa për vendasit realizoi Oscar Plano në minutën e 18-të.