Sport

Liverpooli fiton dhe mban shpresat gjallë për një vend në Champions

 

Liverpooli ka realizuar fitore të pastërt 2:0 ndaj Southamptonit, duke mbajtur gjallë shpresat për të siguruar një vend në Ligën e Kampionëve sezonin e ardhshëm.

Sadio Mane në minutën e 31-të dhe Thiago Alcantara në minutat e fundit i dhuruan tre pikë mjaft të rëndësishme skuadrës së Jurgen Klopp.