Sport

Besa Famgas triumfon ndaj Prishtinës

Foto: FHK
 

Besa Famgas ka shënuar fitore ndaj Prishtinës me rezultat 33:29, në ndeshjen e parë të finales së plejofit në Superligën e hendbollistëve. Ndeshja e zhvilluar në “Karagaç” të Pejës ishte e hapur deri në sekondën e fundit.

Gjatë pjesës së dytë të dy skuadrat luftuan maksimalisht për të arritur fitoren, megjithatë, vendasit treguan më shumë lojë të mirë dhe në fund arkëtuan triumfin.