Sport

UEFA do të marrë masa të rrepta për ekipet e Superligës

 

UEFA po përgatitet të marrë masa të rrepta disiplinore kundër ekipeve të Super Leagues, por është afër përfundimit të marrëveshjeve me ato që u larguan, përfshirë Interin, shkruan mediumi “ESPN”.

Është raportuar se në 10-të ditët e fundit ka pasur bisedime me 12-të ekipe, por priten dënime më të lehta për ato skuadra të cilat janë larguar nga projekti i Super Leagues përfundimisht. ESPN-ja bën të ditur se Arsenali, Atletico Madridi, Chelsea, Liverpooli, Manchester City, Manchester Unitedi dhe Tottenham Hotspuri, tashmë kanë arritur marrëveshje “mirëkuptimi” me UEFA-n.