Sport

Kastrati shpreson që goli në finale ta afrojë me ekipin e parë të Kosovës

 

Lirim Kastrati e festoi gjatë golin e shënuar të hënën mbrëma në finale të Kupës së Hungarisë. Kishte arsye të fortë meqë goli i shënuar nga mbrojtësi i Kosovës në minutën e 101-të doli të jetë vendimtar. Ujpesi me fitoren e arritur në stadiumin “Pushkash Arena”, 1:0, ndaj MOL Fehervarit, fitoi Kupën e Hungarisë në futboll.

Kastrati 22-vjeçar pranon se nuk kishte pritur të shënonte gol në këtë përballje finale. Për të është goli më i bukur dhe i rëndësishëm i shënuar gjatë karrierës së deritashme. Kastrati luan qendërmbrojtës dhe nuk shënon shpesh. Por e bëri këtë në moment vendimtar në Hungari.