Sport

Dortmundi e fiton duelin ndaj Union Berlinit

 

Me golat e Marco Reusit dhe Raphael Guerreiros, Dortmundi ka arkëtuar pikët e plota në xhiron e 30-të në elitën e futbollit të Gjermanisë.

Dortmundi të mërkurën në mbrëmje fitoi ndaj Union Berlinit me rezultatin 2:0.