Sport

Llapi i vendosur ta eliminojë Prishtinën

Llapi i vendosur ta eliminojë Prishtinën
 

Te Llapi e kanë quajtur ndeshjen më të rëndësishme të këtij sezoni atë me skuadrën e Prishtinës. Llapi të mërkurën e pret Prishtinën në stadiumin “Zahir Pajaziti” në Podujevë, në ndeshjen e dytë gjysmëfinale të Kupës së Kosovës në futboll. Llapi është 90 minuta larg finales që po e kërkon me çdo kusht trajneri Tahir Batatina.

Në ndeshjen e parë, të luajtur para dy javësh në Prishtinë, skuadra e Llapit ka shënuar fitore me rezultat të ngushtë, 3:2. Batatina të martën për KOHËN ka thënë se për skuadrën e Llapit është shumë e rëndësishme të kualifikohet në finale dhe për këtë arsye ka paralajmëruar futbollistët e tij që të tregohen maksimalisht të kujdesshëm në ndeshjen e kthimit. Ai ka insistuar se Llapi është i përgatitur maksimalisht dhe i gatshëm për ta mbrojtur rezultatin me Prishtinën. Batatina e di se mënyra e vetme për dalje në Evropë është triumfi në këtë garë. Prishtina është fituese në fuqi e Kupës së Kosovës.