Sport

Dan Evans, në gjysmëfinale për herën e parë

 

Dan Evans pasi e eliminoi Novak Gjokoviqin në Mastersin e Monte-Carlos, fitoi edhe ndaj David Goffin dhe u kualifikua në gjysmëfinale të garës.

Britaniku numër një e eliminoi numrin një të botës në tenis, serbin Gjokovoiq të enjten, që u vlerësua si fitorja më e madhe në karrierën e tij.