Sport

Dan Evans e eliminon Gjokoviqin nga Mastersi i Monte Carlos

Dan Evans e eliminon Gjokoviqin nga Mastersi i Monte Carlos
 

Britaniku Dan Evans e ka shënuar fitoren më të madhe në karrierën e tij.

Të enjten, Evans shkaktoi edhe befasinë më të madhe në Mastersin e Monte Carlos kur me dy sete të njëpasnjëshme, mposhti ish-kampionin dhe numrin një në tenis, Novak Gjokoviq.