Sport

Penza mposht Prishtinën në sekondën e fundit, kalon në finale

Penza mposht Prishtinën në sekondën e fundit, kalon në finale
 

Pikët e shënuara nga amerikania Gabrielle Cooper ia siguruan fitoren dhe kalimin në finale të plejofit të Superligës së femrave në basketboll, skuadrës së Penza.

Penza të hënën mbrëma në Pejë, triumfoi ndaj Prishtinës me rezultatin 87:86. Për Penzën, kjo ishte fitorja e dytë në serinë gjysmëfinale që e kualifikoi në finale. Valbona Bytyqi me 34 pikë të shënuara ishte më e dalluara te Penza derisa më lojë të mirë u veçuan edhe Cooper (18) e Arbnore Përquku (12).