Sport

Prishtina mposht Bashkimin, dy ekipet ne plejof

Prishtina mposht Bashkimin, dy ekipet ne plejof
 

Prishtina e ka konfirmuar pjesëmarrjen në plejof pasi të shtunën ka mposhtur Bashkimin me rezultatin 89:82.

Ndeshja e xhiros së 28-të, e fundit për pjesën rregullt të sezonit e zhvilluar në Prishtinë, ka përcaktuar që kryeqytetasit dhe Bashkimi të vazhdojnë garat në plejof. Me fitoren e Prishtinës është konfirmuar se Trepça do të luaj në plejout derisa Vëllaznimi bie nga Superliga edhe pse ka një ndeshje me pak te luajtur.