Sport

Fazliji: Më dhemb pak zemra që nuk luajta, do të punoj edhe më shumë që t’i ndihmoj vendit tim

Fazliji: Më dhemb pak zemra që nuk luajta, do të punoj edhe më shumë që t’i ndihmoj vendit tim

Betim Fazliji po kalon formë shumë të lartë në Superligën e Zvicrës në futboll. Ardhja e tij te Kosova ishte vlerësuar shumë e rëndësishme. Por, Fazliji qëndroi në stol ndaj Suedisë e Spanjës, ndonëse thotë se ishte i gatshëm për lojë dhe kishte mungesa në repartin defanziv. Fazlijit “i dhemb zemra” që nuk luajti, por mbetet i përkushtuar të paraqitet për Kosovën dhe ta ndihmojë vendin. Ai nuk ka luajtur ende ndeshje zyrtare me Kosovën, por thotë se deri në fund të jetës do të jetë “Dardan”

 

Betim Fazliji po kalon formë shumë të lartë në Superligën e Zvicrës në futboll. Ardhja e tij te Kosova ishte vlerësuar shumë e rëndësishme. Por, Fazliji qëndroi në stol ndaj Suedisë e Spanjës, ndonëse thotë se ishte i gatshëm për lojë dhe kishte mungesa në repartin defanziv. Fazlijit “i dhemb zemra” që nuk luajti, por mbetet i përkushtuar të paraqitet për Kosovën dhe ta ndihmojë vendin. Ai nuk ka luajtur ende ndeshje zyrtare me Kosovën, por thotë se deri në fund të jetës do të jetë “Dardan”

Pas një udhëtimi të gjatë, Betim Fazliji të enjten mbrëma arriti në Zvicër. Menjëherë të premten i është kthyer obligimeve te skuadra e tij, St. Galleni. Te skuadra e Superligës së Zvicrës, 21-vjeçari është shumë i rëndësishëm. Është titullar i padiskutueshëm në qendër të mbrojtjes.

Fazliji, që me prejardhje është nga Lugina e Preshevës, i rëndësishëm beson se do të bëhet edhe te përfaqësuesja e Kosovës në futboll. Ai kishte lënë Shpresat e Zvicrës për të bërë karrierë ndërkombëtare te Kosova. Por momentalisht nuk është prej lojtarëve që selektori Bernard Challandes i llogarit si bartës të lojës në mbrojtje.