Sport

Ballkani nuk garanton sigurinë e arbitrit që do ta drejtojë derbin me Prishtinën

 Ballkani nuk garanton sigurinë e arbitrit që do ta drejtojë derbin me Prishtinën
 

Shpëtim Murtezi është deleguar për ta drejtuar ndeshjen derbi mes Ballkanit dhe Prishtinës. Kjo ndeshje luhet të dielën nga ora 15:00 në Suharekë, në kuadër të xhiros së 27-të të Superligës së Kosovës në futboll.

Por arbitri kryesor, Murtezi, nuk është i mirëpritur në Suharekë. Për më tepër, klubi Ballkani nuk ka garantuar sigurinë e këtij anëtari të Federatës së Futbollit të Kosovës.