Sport

Ramos lëndohet pas ndeshjes kundër Kosovës, humb “EL Clasicon”

Foto: AP
 

Sergio Ramos do t’i mungoj tri ndeshje Real Madridit shkaku i lëndimit të pësuar pas ndeshjes që Spanja e fitoi ndaj Kosovës të mërkurën mbrëma në Sevilla, në kuadër të kualifikimeve për kampionatin botëror “Katari 2022”.

Ramos luajti vetëm gjashtë minutat e fundit për Spanjën, ndërsa pas gjatë vrapimeve pas ndeshjes lëndoi muskulin dhe do t’i mungoj Real Madridit në tri ndeshjet e radhës, përfshirë atë ndaj Liverpoolit në Ligën e Kampionëve dhe Barcelonës në La Liga. “El Clasico” do të luhet pas dhjetë ditësh.