Sport

Evropiani U21: Portugalia mposhti Zvicrën

 

Zvicra U21 është mposhtur nga Portugalia. Portugezët të mërkurën mbrëma fituan me rezultatin 3:0 kundër zviceranëve, të cilët me këtë humbje janë përshëndetur nga gara.

Portugalia U21 nga ana tjetër u kualifikua tutje si fituese e Grupit D me nëntë pikë. Në takimin e tretë të Evropianit U21 në Hungari dhe Slloveni, portugezët kaluan në avantazh që në minutën e tretë. Vitinha asistoi për Diogo Lucas Queiros. Golin e dytë e shënoi sulmuesi i Barcelonës, Trincao, pas një ore lojë. Pesë minuta më vonë, rezultatin e vulosi Francisco Conceincao.