Sport

Kosova zhvillon stërvitjen e fundit para ndeshjes me Suedinë

FOTO: KOHA
 

Përfaqësuesja e Kosovës është duke zhvilluar stërvitjen e fundit në “Fadil Vokrri” para ndeshjes me Suedinë, e cila luhet të dielën në 20:45 njëkohësisht do të jetë e para për “Dardanët” sa i përket ciklit kualifikues për Botërorin “Katari 2022”.

Për këtë takim, Challandesi do të ketë mungesa kyçe si ajo e Valon Berishës, Amir Rrahmanit, Ibrahim Dreseviqit dhe Arijanet Muriqit.