Sport

Hasani: Kam ende çka t’i jap komunitetit sportiv

Hasani: Kam ende çka t’i jap komunitetit sportiv
Foto: Driton Paqarada/KOHA
 

Kreu aktual i Komitetit Olimpik të Kosovës (KOK), Besim Hasani, është optimist se do ta fitojë edhe një mandat tjetër. Hasani në krye të KOK-ut është që nga viti 1996, ndërsa thotë se ka ende çka t’i japë komunitetit sportiv. Ai është edhe kryetar i Federatës së Karlingut të Kosovës, i zgjedhur në vitin 2011, ndërsa ka qenë edhe sekretar i përgjithshëm i Federatës së Karatesë së Kosovës dhe Sportit të Kosovës. 

“Unë besoj se do ta fitoj këtë garë dhe do ta vazhdoj punën time. Jam optimist për këtë pasi kam ende çka t’i jap komunitetit sportiv”, ka thënë Hasani për KOHËN. Më poshtë mund t’i gjeni pikat kryesore të programit të Besim Hasanit.