Sport

Berisha: Fillimi i mbarë na jep shpresë për kualifikim

 

Prishtinë, 21 mars - I pari ishte në listën e publikuar të dielën nga përzgjedhësi i Shqipërisë, Edy Reja. Portieri Etrit Berisha pret të jetë zgjedhja e parë edhe në portën e Shqipërisë për tri ndeshjet e këtij muaji, ato të kualifikimeve për kampionatin botëror “Katari 2022”.

Reja te dielën ka publikuar listën prej 28 lojtarëve, kurse të hënën do ta nisë grumbullimin për duelet e këtij muaji. Shqipëria do të përballet me Andorrën, Anglinë dhe San Marinon në kuadër të Grupit I eliminator.