Sport

Dakun nuk do ta kënaqnin rekordet nëse Ballkani nuk e fiton titullin

Sulmuesi Mirlind Daku vazhdon të shkëlqejë me Ballkanin në Superligën e Kosovës në futboll. Të dielën, Daku shënoi gol për ekipin nga Suhareka në fitoren 2:0 si mysafir të Trepçës ’89.

 

Sulmuesi Mirlind Daku vazhdon të shkëlqejë me Ballkanin në Superligën e Kosovës në futboll. Të dielën, Daku shënoi gol për ekipin nga Suhareka në fitoren 2:0 si mysafir të Trepçës ’89.

Për futbollistin nga Gjilani, ishte goli i 26-të në këtë edicion me Ballkanin. Ai është bindshëm golashënuesi më i mirë në elitë. Vendin e dytë me nga tetë gola të shënuar e mbajnë Marciel Santos i Arbërisë, Kastriot Rexha i Dritës, Darko Nikaq i Gjilanit dhe Marko Simonovski i Feronikelit.