Sport

Evertoni pas dyshes së Realit

Evertoni pas dyshes së Realit
 

Skuadra e Evertonit ka shprehur interesim për dy futbollistë të Real Madridit, të cilët po synon t'i transferoj këtë verë. Mësohet se Evertoni po kërkon transferimin e mesfushorit Isco dhe atë të sulmuesit të krahut, Lucas Vazquez.

Trajneri i Evertonit, Carlo Ancelotti, ka punuar me dy futbollistët kur ishte pjesë e Realit dhe po insiston në transferimin e tyre pas përfundimit të këtij edicioni pasi i sheh si përforcime të duhura për sezonin e ri.