Sport

Barcelona triumfon në udhëtim tek Osasuna

Barcelona triumfon në udhëtim tek Osasuna
 

Barcelona ka mposhtur në udhëtim skuadrën e Osasunës me rezultat 0:2.

Për Blaugranasit golat u realizuan nga Jordi Alba në minutën e 30-të dhe 18-vjeçari Ilaix Moriba në minutën e 83-të. Të dy golat u asistuan nga Lionel Messi.