Sport

Derbi në Suharekë

 

Dy skuadrat e para në tabelë, Golden Eagle Ylli dhe Ponte Prizreni do të përballen mes vete në ndeshjen derbi të xhiros së 22-të të Superligës së Kosovës në basketboll që nis të shtunën.

Fituesi i këtij dueli do të shkëputet për një pikë në pozitën e parë pasi aktualisht të dy skuadrat kanë pikët e barabarta në tabelë, nga 35 sosh.