Sport

Veretout më shumë se një muaj jashtë fushës

Veretout më shumë se një muaj jashtë fushës
Foto: Ilustrim
 

Skuadra e Romës do të jetë për më shumë se një muaj pa mesfushorin Jordan Veretout për shkak të lëndimit, kanë raportuar mediumet italiane të premten.

Veretout ka lënduar muskulin e këmbës në ndeshjen e fundit kundër Fiorentinas dhe për këtë arsye do të pauzojë rreth 35 ditë.