Sport

Vdiq legjenda e futbollit kroat Zlatko Kranjçar

Vdiq legjenda e futbollit kroat Zlatko Kranjçar
 

Ka vdekur në moshën 65-vjeçare legjenda e futbollit kroat Zlatko Kranjçar, raporton “Vecernji List”.

Raportohet se Kranjçar ka vdekur pas një sëmundje të rëndë. Ai ishte pjesë e Dinamo Zagrebit nga mosha 10-vjeçare dhe qëndroi te klubi i madh si futbollist deri në vitin 1983.