Sport

Benzema kthehet nga lëndimi për derbin me Atleticon

Benzema kthehet nga lëndimi për derbin me Atleticon
 

Real Madridi ka marrë lajm të mirë të enjten në mbrëmje.

Karim Benzema do t’i kthehet skuadrës në momentet më të rëndësishme të kampionatit. Benzema mungoi kundër Real Valladolidit, në Ligën e Kampionëve kundër Atalantas, dhe “marca” bën të ditur se ai do të mungojë edhe ndaj Real Sociedadit në vikend.