Sport

Peja fajëson Federatën për shtyrjen e ndeshjeve, thotë se ajo ka kontratë kundërligjore

Peja fajëson Federatën për shtyrjen e ndeshjeve, thotë se ajo ka kontratë kundërligjore
 

Peja ka konfirmuar se ndeshja me Golden Eagle Yllin është shtyrë. Kjo ndeshje e Superligës në basketboll është dashur të luhet sonte prej orës 17:00. Lojtarët kanë dalë në parket dhe kanë pritur deri në 17:30 për të nisur ndeshjen. Por paqartësitë lidhur me transmetimin e ndeshjeve kanë bërë që dy ndeshjet e së enjtes të shtyhen.

Për Pejën, situata që solli shtyrjen e ndeshjeve është absurde. Klubi pejan ka fajësuar Federatën për situatën e krijuar.