Sport

Superliga vazhdon të mërkurën pas pushimit prej tri javësh

Superliga vazhdon të mërkurën pas pushimit prej tri javësh
 

Prishtinë, 23 shkurt – Pas më shumë se tri javësh pushim, të mërkurën kthehen ndeshjet e Superligës së Kosovës në basketboll. Të mërkurën dhe të enjten do të luhet xhiroja e 20-të.

Ndeshje kampionale nuk janë luajtur që nga fundi i janarit, shkaku i turneut final të Kupës dhe ndeshjeve të Përfaqësueses së Kosovës në kuadër të parakualifikimeve për Botërorin 2023. Kosova dëshpëroi në parakualifikime duke mbetur e fundit në grup, ndërsa shpresohet për më shumë emocion në ndeshjet e Superligës, ndonëse ato vazhdojnë pa tifozë.