Sport

Babai i Gjokoviqit flet për Kosovën: U lakmoj shqiptarëve se si i mbrojnë interesat e tyre kombëtare

Babai i Gjokoviqit flet për Kosovën: U lakmoj shqiptarëve se si i mbrojnë interesat e tyre kombëtare
 

Srgjan Gjokoviq, babai i tenistit të njohur serb, Novak Gjokoviq, ka folur për Kosovën dhe për shqiptarët në një emision televiziv në Serbi . Novak Gjokoviq ditë më parë e fitoi grand slamin “Australian Open”, duke vazhduar me suksese kulmore në sportin e tenisit.

Familja Gjokoviq është me prejardhje nga Kosova. Srgjan Gjokoviq ka thënë se djalin e tij e presin shumë mirë në Kosovë. Në të vërtetë, Novak Gjokoviq në shumë raste ka pasur qëndrime anti-Kosovë dhe antishqiptare.