Sport

Cagliari shkarkon trajnerin Di Francesco

Cagliari shkarkon trajnerin Di Francesco
 

Eusebio Di Francesco më nuk është trajner i skuadrës së Cagliarit. Ekipi italian ka njoftuar të hënën për shkarkimin e Di Francescos, i cili ka ardhur dy ditë pas humbjes në shtëpi nga Torino 2:1. Di Francesco është shkarkuar për shkak të rezultateve të mira këtë edicion dhe e ka lënë ekipin në pozitën e 18 në tabelë me 15 pikë të mbledhura pas 23 xhirove të zhvilluara.

Në fakt, Cagliari nuk ka fituar ndeshje në Serie A që nga muaji nëntor i vitit të shkuar.