Sport

Fillimi jo i mirë “motivon” Dritën në prag të stinorit pranveror të Superligës

 

Prishtinë, 11 shkurt – Fillimi i vitit nuk ka qenë fare i mirë për kampionen në fuqi të Kosovës në futboll, Dritën e Gjilanit. Pesë humbje dhe vetëm një fitore është bilanci i Dritës këtë vit, duke llogaritur edhe ndeshjet miqësore.

Drita nuk kishte rezultate pozitive në fazën përgatitore në Antalia, ku pësoi tri humbje në miqësore dhe arriti vetëm një fitore. U mposht nga dy ekipe ruse, Nizhny Novgorod (2:0) dhe Chayka (3:2), si dhe nga ukrainasit e Vorlska Poltavës (5:0). Triumfin e vetëm gjilanasit e arritën kundër ekipit nga Ukraina, Minaj (1:0), me golin e Kastriot Rexhës.