Sport

Shkëmbi thotë se fokusi do të jetë në kampionat

 

Trajneri i Ballkanit, Bledi Shkëmbi mori përgjegjësinë mbi vete pas eliminimit të ekipit të tij në 1/8 e finales të Kupës së Kosovës nga Llapi pas penalltive. Shkëmbi ka thënë se pas eliminimit të kupë, ekipi nga Suhareka do të fokusohet në Superligën e Kosovës që nis këtë vikend.

Ballkani është i dyti në tabelë me 38 pikë, tri më pak se Drita që prinë dhe gjithashtu u eliminua në 1/8 e finales nga Prishtina.