Sport

Roma arkëton tri pikë për pozitën e tretë në Serie A

Roma arkëton tri pikë për pozitën e tretë në Serie A
Foto: Reuters
 

Roma e ka mposhtur Hellas Veronën me rezultat 3:1 në ndeshjen e javës së 20-të të Series A dhe ka kaluar në pozitën e tretë në renditje.

Romakët kaluan në epërsi në minutën e 21-të me golin e Gianluca Mancinit.