Sport

Chelsea në garë për Alaban

Chelsea në garë për Alaban
Foto: Reuters
 

Chelsea po vazhdon interesimin për David Alaban. Mbrojtësi i Bayern Munichut do të largohet këtë verë pasi nuk ka pranuar vazhdimin e kontratës.

Për mbrojtësin austriak interesim kanë shprehur edhe skuadra si Real Madridi dhe Liverpooli.