Sport

Tottenhami kalon tutje në FA Cup

Tottenhami kalon tutje në FA Cup
Foto: Reuters
 

Tottenhami ka realizuar tre gola në minutat e fundit të ndeshjes, duke triumfuar kështu 4:1 sonte në udhëtim ndaj Wycombe Wanderersit të Kategorisë së Dytë të Anglisë dhe kaluar tutje në FA Cup.

Wycombe fillimisht kishte kryesuar me golin e Fred Onyedinmas (25’), por më pas Tottenhami përmbysi rezultatin me golat e Gareth Bale (45’), Harry Winks (86’) e Tanguy Ndombeles (87’, 90’).