Sport

Fernandes i vendosur për të fituar trofe me Unitedin

Fernandes i vendosur për të fituar trofe me Unitedin
 

Manchester, 25 janar (Sky Sports) – Bruno Fernandes vlerëson se nuk ka nevojë të pushojë nga ndeshjet. Mesfushori portugez i Manchester Unitedit u zotua se do të luftojë deri në fund të këtij edicioni për trofe.

Kjo javë sjell edhe përvjetorin e transferimit të Fernandesit, i cili kaloi në “Old Trafford” nga skuadra e Sportingut të Lisbonës për 60 milionë euro dëmshpërblim. Prej ardhjes së mesfushorit portugez, Manchester Unitedi ka ndryshuar dhe është bërë ekip që po lufton për trofe.