Sport

Historia e veçantë e basketbollistit të ri të Vëllaznimit me Kobe Bryantin

Historia e veçantë e basketbollistit të ri të Vëllaznimit me Kobe Bryantin
 

Superylli i basketbollit, Kobe Bryant, vdiq më 26 janar të vitit të kaluar pas një aksidenti fatal me helikopter. Falë një mesazhi që kishte pranuar nga Bryant, Emmanuel Omogbo kishte lidhje të veçantë me yllin e NBA-së. Omogbo tani po luan për Vëllaznimin dhe ka startuar me shifra impresive te gjakovarët. Më shumë pritet prej tij në vazhdim të edicionit. Vite më parë Omogbo ka pasur një rast tragjik në familje, por ka vazhduar para

Prishtinë, 25 janar – Lajmi për vdekjen e ikonës së basketbollit, Kobe Bryant, afro një vit më parë, ishte i hidhur për të gjithë. Ishte përjetuar rëndë edhe nga basketbollisti nigerian Emmanuel Omogbo, që ditë më parë iu bashkua skuadrës së Vëllaznimit të Gjakovës në Superligën e Kosovës.