Sport

Ballkani i pandalshëm, mposht edhe Vorsklan

Ballkani i pandalshëm, mposht edhe Vorsklan
 

Ballkani i Suharekës po rreshton fitoret gjatë fazës përgatitore në Antalia të Turqisë. Pasi fitoi ndaj Jagiellonias të Polonisë dhe ekipit U-21 të CSKA Moskës, Ballkani të dielën u përball me skuadrën ukrainase, Vorskla Poltava. Fitoi me rezultatin 2:1.

Vorskla kaloi në epërsi në minutën e 14-të pas një pakujdesie në mbrojtjen e Ballkanit. Rezultatin në 1:1 e barazoi Mirlind Daku me golin e shënuar në minutën e 29-të. Ai shënoi me gjuajte të ultë dhe të saktë.