Sport

Çfarë do të thotë të jesh kampion i dimrit në Serie A?

Çfarë do të thotë të jesh kampion i dimrit në Serie A?
 

Titulli kampion i dimrit është emëruar nga mediat, por ekipet në krye të tabelës në Serie A në mesin e kampionatit, e kanë fituar Scudetton 19 herë në 26 kampanjat e fundit.

Milanit i duhet vetëm një pikë kundër Atalantas për t’u bërë “Campione d’Inverno”. Nëse Interi fiton dhe “rossonerët” humbin, atëherë “nerazzurrët” do ta kenë këtë titull për shkak të goldallimit më të mirë.