Sport

Kosova pajtohet për të luajtur një miqësore me Turqinë

Kosova pajtohet për të luajtur një miqësore me Turqinë
 

Kosova e Turqia kanë zhvilluar ndeshje ndërmjet vete. Por, federatat e të dyja shteteve kanë rënë dakord për zhvillimin e një ndeshje miqësore, ka njoftuar të enjten Fedetata e Futbollit e Kosovës (FFK) pas takimit që kryetari Agim Ademi pati me kryetarin e Federatës së Futbollit të Turqisë, Nihat Ozdemir.

Miqësorja është menduar të zhvillohet pas përfundimit të pandemisë. Të dyja federatat kanë nënshkruar edhe një Memorandum Bashkëpunimi për të forcuar edhe më shumë marrëdhëniet si dhe bashkëpunimin në shumë projekte të përbashkëta.