Sport

Arsenali shkëput kontratën me Sokratisin

Arsenali shkëput kontratën me Sokratisin
 

Skuadra e Arsenalit ka shkëputur kontratën para kohe me qendërmbrojtësin Sokratis me marrëveshje të dyanshme.

Klubi nga Londra ka njoftuar se Sokratis është futbollist i lirë dhe ka të drejtën që të negociojë me skuadra tjera për të vazhduar karrierën.