Sport

Agim Zeka transferohet te Austria e Vjenës

 

Sulmuesi kosovar, Agim Zeka është transferuar te skuadra e Bundesligës së Austrisë, Austria e Vjenës, është bërë e ditur të mërkurën në faqen zyrtare të klubit. Ai te skuadra e Austrisë është transferuar si lojtar i lirë.

Ish-sulmuesi i U-21 të Shqipërisë së fundi ishte pjesë e skuadrës belge, Royal Mouscron. Drejtori i përgjithshëm i Austrisë së Vjenës, Peter Stoger ka thënë se 22-vjeçari është lojtar me perspektivë dhe i duhet klubit në këto momente të vështira që po kalon klubi shkaku i lëndimeve të shumta.