Sport

Shabani firmos kontratë të re me Wolvesin

Shabani firmos kontratë të re me Wolvesin
Foto: Wolves
 

Mesfushori Meritan Shabani ka firmosur kontratë të re me Wolverhamptonin, që do ta mbajë në ekip deri në verën e vitit 2023. Kontratën e re të Shabanit, e ka konfirmuar edhe ekipi nga Premier League të hënën në uebfaqen zyrtare.

21-vjeçari iu bashkua Wolvesit në verën e vitit 2019 nga Bayerni Munichu kurse këtë edicion ka luajtur me ekipin U23 ku ka shënuar tri gola dhe ka asistuar po aq herë në 11 paraqitje.