Sport

Rahoveci vazhdon me fitore në Superligë

 

Rahoveci ka shënuar fitore ndaj Vëllaznimit me rezultat 72:67,në kuadër të javës së 15-të të Superligës së Kosovës në basketboll.

Takimi nisi baraspeshuar, megjithatë me kalimin e minutave, vendasit për një nuancë ishin më të mirë dhe çereku i parë përfundoi 19:16 për Rahovecin. Por, skuadra kuqezi nuk u dorëzua në asnjë moment dhe arriti të kalojë në epërsi, derisa pjesa e parë u mbyll 41:40 në favor të ekipit gjakovar.